Ozlem Sohbet

özlem sohbet,nar sohbet,sohbet pınarı ,deryam sohbet,duygu sohbet IRC sunucusuna hoş geldiniz


Aşağıda Ozlem Sohbet IRC servisinin kullanım kuralları yazmaktadýr. Ozlem Sohbet IRC servisini kullanan kişi aşağıda tanımlanmış kurallara uymak zorundadır. Kuralların ihlali ile ilgili olarak her kural ile birlikte tanımlanmış olan ilgili onlemler alınacaktır. Ozlem Sohbet IRC servisini kullanacak olan kişi, yazının tamamını okuyup tarafına belirtilen şartları kabul etmiş sayılmaktadır..


 1. Sahte yada değiştirilmiş Userid'leri yasaktır.
 2. Diğer bir IRC kullanıcısının Internet bağlantısına, IRC server bağlantısına yada kullandığı işletim sisteminin açıklarından faydalanarak yapılan saldırılar (Denial Of Service Attack- ICMP nuke, Winnuke, teardrop, land, smurf.. vs.vs), dosya transferi yoluyla başka kullanıcılara zarar vermeyi amaçlayan davranışlar kesinlikle yasaktır. Ve bu tür durumlar tespit edildiği takdirde fail kişinin IRC servisinden ilişkisi kesileceği gibi, bağlı bulunduğu network'un sorumlularına durum aktarılacaktır. Ozlem Sohbet irc serverlarinda kullanicilarin karsilikli olarak IP lerini gormeleri engellenmistir. Bu sebeple yukarida bahsi gecen saldirilardan kullanicilar sorumludur.
 3. Kanallarda Flood yapmak, birden fazla kullanıcıya aynı anda aynı mesajı yollamak ( mass message ), birden fazla kullanıcıyı aynı anda başka kanallara davet etmek ( inviter kullanmak ) yasaktır. Bu tür davranışlarda bulunanlar öncelikle uyarılacak, bu davranışlarına devam etmeleri durumunda Server'dan baglantıları kesilecektir. Bahsi gecen davranışların tekrarında bu davranışta bulunan kişinin serverda kullanmakta oldugu nick drop edilecek ; kullanıcıları davet etmekte oldugu kanalın founder uyarılacaktır. Bu davranışın tekrarında ise kullanıcılarin davet edildiği kanal kapatılacaktır.
 4. BOT adıyla anılan programları kullanmak yasaktır. Bot'lar IRC operatorleri tarafından tespit edilmeleri durumunda sebep belirtilmeden bağlantıları kesilecektir. BOT'un tekrar server'a getirilmesi durumunda o IP'den IRC server'a gelen bağlantılar engellenecektir.
 5. IRC ortamında diğer kullanıcıları rahatsız edici sözler, hakaretler, tehditler tespit edildiği durumda ( rahatsız eden kişinin bu davranışı gösterdiği kanalda yada rahatsız ettiği kişi ile olan özel konuşmalarındaki logların mutlaka gosterilmesi gerekmektedir ), bu davranışlarda bulunan kişi uyarılacak, bu davranışlarının devamı durumunda IRC serverından bağlantısı kesilecektir. Bu durum devam ettiğinde, diğer kullanıcıları rahatsız eden kişinin kullanmakta oldugu ip ye 3 saatlik akill koyulacaktır.
 6. Socks bağlantısı adıyla anılan kullanıcının gerçek IP adresini gizlemesini sağlayan servisi ve benzer servisleri kullanarak Ozlem Sohbet IRC serverına bağlantı kurmak yasaktır. Bu tür IP'ler tespit edildikce kullanıcı uyarılacak , kullanmakta oldugu socks bağlantılarına süresiz akill koyulacaktır.
 7. Internet Cafe'lerden Ozlem Sohbet IRC serverına yapılan bağlantılarda , kullanılan socks yada proxy portu dışarıya kapalı olacaktır. Internet Cafe'lerden bağlı bulunan bir kullanıcının 4. maddede belirtilen davranışları sergilediği durumlarda kullanıcının serverdan bağlantısı kesilecek , bu davranışların devam etmesi durumunda Internet Cafe'nin kullanmakta oldugu IP ye 15 dakikalık akill koyulacaktır. Internet Cafe'lerden Ozlem Sohbet IRC servisini kullanan bütün kullanıcılar icin bu dökümanda belirtilen tüm maddeler aynen geçerlidir ve her maddede belirtilen yaptırımlar aynen uygulanır.
 8. Aynı anda 3'den fazla IRC client programı (3 ayri mirc,pirch vs..)kullanarak Server'a bağlanmak yasaktır. 3'den fazla bağlantı açan kullanıcılar uyarılmadan bağlantıları kesilecektir.
 9. Warez , Pornography gibi kanallarda oluşabilecek her türlü kanuna aykırı durumda hukuki yaptırımlarda kullanıcılara aittir.
 10. Ozlem Sohbet IRC serverına ve server üzerinde kullanılmakta olan services yazılımına yapılacak olan herhangi bir saldırıda , saldırıda bulunan kişinin kullanmakta oldugu nick forbidlenir , bu kullanıcının server a erişimi engellenir , kullanmakta olduğu ISP ye durum bildirilerek kanuni yaptırımlar uygulanması sağlanır.
 11. Kullanıcının kendisi dışında Ozlem Sohbet IRC serverında kullanmakta oldugu nick ve kanal şifrelerinin identify edilmesi sonucunda oluşabilecek her türlü sonuçtan kullanıcının kendisi sorumludur. Nick ve kanal şifrelerinin baskalarıyla ortak kullanılması durumunda meydana gelebilecek her türlü olaydan kullanıcının kendisi sorumludur.
 12. Kullanıcı kullanmakta oldugu nick ve kanal şifrelerini kendisi saklamak ve korumak zorundadır. Internet Cafe gibi birden çok kişinin kullanılan password lere erişebileceği yerlerde şifrelerin identify edilmesi sonucu meydana gelebilecek her türlü olaydan kullanıcının kendisi sorumludur.
 13. info@dakikhosting.com adresine Services ve IRC server ile ilgili attığınız maillerde lütfen hotmail.com, yahoo.com, usa.net gibi free email servisi veren adresleri kullanmayınız. Bu adreslerden gelen mailer güvenlik sebebiyle dikkate alınmayacaktır.

  Ikili mesajlaşmalarda sizin açınızdan seviyesi düşük konuşmalarda bulunan sahısları IRC operatörlerine şikayet edebilirsiniz. Fakat IRC operatörler iki kişi arasında geçen konuşmalardan haberdar olmadıkları için, IRC operatörlerinden ilgili kişiye sadece uyarıda bulunmasını isteyebilirsiniz. Bu durumda yapabileceğiniz en uygun hareket /ignore komutuyla karşıdaki kişiden gelecek mesajları görmemek olacaktır.

  IRC server yönetimi işlemlerinin arasında kullanıcıların mesajlaşmalarının kaydedilmesi yada dinlenmesi bulunmamaktadır. Bu sebepten dolayı kullanıcılar mesajlarının içeriğinden sorumludur. Hiçbir şartta Ozlem Sohbet bu yazışmaların içeriğinden sorumlu tutulamaz ve bir IRC kullanıcısının isteği üzerine mesajlaşmaların kayıt edilmesi söz konusu değildir.

  IRC server yönetimi yukarıdaki tanımların ihlali durumunda bir yada birden fazla kullanıcının IRC ortamına ulaşımını ve kullanımını engelleme hakkını saklı tutmaktadır..

  Tanımlı olan kuralların ihlalinin sürekliliği, ihlali yapan kullanıcının bağlandığı networkun tamamının (Servis sağlayıcı, universite, şirket...) IRC servisine ulaşımın engellenmesiyle sonuçlanacaktır. Bu engel ihlali gerçekleştiren kişinin ayni networkten gelmeyeceğinin networkun yöneticileri tarafından teyid edilmesinden sonra kaldırılacaktır.

  IRC kullanıcıları kullandıkları account'un, client programlarının (Mirc, Pirch, bitchX...vs) sorumluluğu tamamen kendilerine aittir. Kullanıcıların fonksiyonlarina yabancı oldukları yada bilmedikleri yazılımları, scriptleri kullanmaları, kendi çıkarları için tavsiye edilmemektedir. Kişisel bilgilerin (isim-soyad, adres, telefon numarası... vs.vs) diğer IRC kullanıcılarıyla paylaşmaktan dolayı oluşabilecek sorunlardan Ozlem Sohbet sorumlu değildir.


  Serverda bulunan her kanalın sahiplerince belirlenmiş kuralları vardır. Bu kurallari kanal sahiplerine sorarak öğrenebilirsiniz. Bir kanala girişinizin engellenmesi durumunda IRC operatörleri size yardımcı olamayacaklardır. Bu konuyu kanalın sahip/sahiplerine danışmanız gerekmektedir.

  IRC serverında nickiniz veya kanalınız için kullanacağınız şifrelerin tahmin edilebilir olmama sorumluluğu kullanıcılara aittir. Şifrenizin başkaları tarafından tahmin edilmemesi için şifre seçimi konusunda hassasiyet göstermeniz gerekmektedir. Şifreniz ile ilgili bir problemde danışacağınız kişi IRC adminleri olacaktır. IRC adminleri dışında başkalarından yardım istemeniz ise zararlı çıkmanıza yol açabilir.

  IRC operatörü olmak ile ilgili yapılacak başvurular değerlendirilmeyecektir. Bu uzun zamandır IRC ortamlarında bulunan yada diğer IRC networklerinde operatör tecrübesine sahip bulunan şahıslarıda kapsamaktadır.

  IRC serverı ile ilgili sorunlarınızı online olan IRC operatörlerine iletebilirsiniz. Şikayet ve benzer isteklerinizi lütfen info@dakikhosting.com. adresine mail atarak bildiriniz.

  Tanımlanmış olan kuralların değişmeleri veya gereklilik üzerine yeni kuralların tanımlanmasının duyurulması yapılmayacaktır. IRC serverın kullanıcılarının bu dokumanı belirli aralıklarda gözden geçirmeleri gerekmektedir.

  IRC ortamına girmek için aşağıdaki java butonu kullanabilirsiniz. Ozlem Sohbet IRC sunucusuna girebilmek için:
  1. Nickname bölümüne arzu ettiğiniz takma adı yazınız.
  2. Server ve port bölümü ile ilgili herhangi bir değişiklik yapmanıza gerek yoktur.
  3. Channel bölümüne girmek istediğiniz kanal adını yazabilirsiniz. Ilk olarak #kavun isimli kanal çıkmaktadır. Menu ile açılan listede ise sunucunun en popüler kanalları sıralanmaktadır. Ayrıca sizde istediğiniz kanalı belirterek o kanala girebilirsiniz.
  4. Bağlantı kurulduktan sonra List roomsbutonu ile tüm kanalların listesini alabilirsiniz.

   Iyi eğlenceler...